Değerli hayırseverlerimizin destekleriyle inşaatını tamamladığımız Sri Lanka’daki okulumuzun açılış törenini öğrenciler, eğitimciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirdik. 120 öğrenci kapasiteli okulumuzda 3 adet derslik ve öğretmenler odası bulunuyor. Açılış töreninde öğrencilerimize kitap, defter, kalem ve kırtasiye malzemelerinden oluşan birer eğitim seti de hediye ettik.

Öğrencilerin Kur’an tilavetiyle başlayan tören, okul müdürü ve Belçika IHH adına bölgede bulunan görevlilerimizin eğitim faaliyetlerinin ve eğitimin önemine dair konuşmalarıyla devam etti. Okul bahçesinde gerçekleşen açılış, öğrencilerin çeşitli gösterileriyle son buldu. Konuşmacılar Belçika IHH hayırseverlerini teşekkürlerini dile getirdi.

Belçika IHH olarak eğitim projelerinin insanlığın geleciğine yapılan en büyük yardım olduğu bilinciyle hareket ediyor, dünyanın çeşitli bölgelerine eğitim hizmetleri ulaştırıyoruz. İnşaatı tamamlanan ve açılışı gerçekleşen okulumuzda eğitimin devam edebilmesi için düzenli olarak ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor.

Eğitim projelerimize destek vererek siz de çalışmalarımızın yaygınlaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın!